Kurz s Martinom Blackom – marec 2019


9.– 10. 3. 2019 – jazdectvo a práca s dobytkom
11.– 12. 3. 2019 – práca s dobytkom a rančerské lasovanie

Ranč V Buši – okres Praha-západ, Stredočeský kraj

Martin Black je jedným z najväčších horsemanov a kovbojov súčasnosti, a vy máte po takmer desiatich rokoch opäť šancu jazdiť s ním na kurze.

Informácie ohľadne kurzu: Jana Horká, janahorka@gmail.com, +421 773 693 943.

Niečo málo o Martinovi Blackovi

Martin strávil celý svoj život prácou na rančoch, jazdením a trénovaním koní, obsadaním mladých koní a prácou s kravami a ich lasovaním vo vaquero štýle.

Vyrastal v Bruneau, Idahu, na rodinnom ranči, a po škole pracoval na rančoch v Idahu, Nevade a Kalifornii, kde pracoval s takými velikánmi ako boli Charlie a Bill Van Normanoví, Ray Hunt, Gene Lewis, Tom Dorrance a ďalší. Vďaka tomu, že Martin od detstva pracoval s kravami zo sedla koní, vyvinul si ohromný cit ako pre kone, tak pre dobytok. Pri práci na jednom z najväčších rančov v Nevade za ním a ďalšími kovbojmi prichádzal Tom Dorrance, ktorý im pomáhal obsadať mladé kone a pripravovať staršie kone a súťaže. Vtedy si Martin uvedomil, ako dôležité je pre koňa načasovanie zo strany jazdca.

Martin dnes pomáha ľuďom na celom svete zlepšiť svoje jazdecké schopnosti a komunikáciu s koňom tým, že učí jazdcov ako byť pre koňa čitateľnejší. Podporuje sebavedomie koňa aj jazdca a pomáha im posunúť sa ďalej.

Ako Martin hovorí, buckaroo tradícia nie je len o peknom oblečení a strieborných uzdách, ale tiež o práci s koňom takým spôsobom, ktorý u koňa podporuje jeho sebavedomie a nezávislosť v akejkoľvek situácii, v akejkoľvek práci. Martin vás bude učiť, ako pracovať s koňom a ako sa naučiť cítiť, čo od vás kôň potrebuje, aby sa mohol stať nezávislým a sebavedomým.

Martin Black